OSTRÓDA: WSPÓLNIE PRZECIW CYBERPRZEMOCY – SPOTKANIE POLICJANTEK Z UCZNIAMI

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gierzwałdzie wiedzą już, jak korzystać z internetu, by nie narazić się na nieprzyjemne sytuacje. O tym, czym jest cyberprzemoc i jak się przed nią uchronić rozmawiała z uczniami klas IV-VII policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Gierzwałdzie uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym cyberprzemocy prowadzonym przez policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

W obecnych czasach, już od najmłodszych lat dzieci korzystają z internetu. Często nie zdają sobie jednak sprawy, że oprócz dobrej zabawy cyberprzestrzeń może stanowić również zagrożenie i być źródłem wielu nieprzyjemności. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, czym jest cyberprzemoc oraz jak się przed nią uchronić. Policjantka tłumaczyła młodzieży, że oni sami, często nieświadomie, mogą nie tylko sprawić innym przykrość ale również za pośrednictwem interentu popełnić czyn karalny.

 Młodzież aktywnie uczestniczyła w rozmowie. Część z uczniów przyznało, że ma za sobą nieprzyjemne sytuacje których doświadczyli w internecie. Edukacja w tym zakresie okazuje się więc być bardzo potrzebna.

 ab

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.