OTRZĘSINY KLASY IV W SP NR 5

W dniu 15 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie odbyły się otrzęsiny uczniów klas czwartych.

Impreza została przygotowana przez uczniów klas V wraz z wychowawczyniami – p. Marzeną Szaciłowską i p. Krystyną Wójcicką. Tego dnia piątoklasiści przygotowali swoim młodszym kolegom prawdziwie jesienny tor przeszkód. Uczniowie klas czwartych mieli do wykonania szereg jesiennych zadań związanych z poszczególnymi przedmiotami szkolnymi – zmierzyli się z ortografią, tabliczką mnożenia i quizem przyrodniczym.

Nie zabrakło również przechodzenia po szyszkach. W ramach zadania z plastyki i techniki nasze czwartaki musiały wykonać jesienny strój wyjściowy i korale z jarzębiny. Podczas otrzęsin było mnóstwo śmiechu i zabawy, a uczniowie klas IV wykazały się niesamowitymi umiejętnościami pracy w grupie, ogromną pomysłowością i wyobraźnią i całkiem niezłą wiedzą szkolną. Przez starszych kolegów i wychowawców klas IV i V zostali ocenieni na porządną 6.

Za swoje dokonania zostali sowicie wynagrodzeni – każdy otrzymał Złoty Kupon uprawniający do jednorazowego zgłoszenia nieprzygotowania na dowolnym przedmiocie. 

Krystyna Wójcicka

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.