POMAGAJĄ POTRZEBUJĄCYM, WSPIERAJĄ CHORYCH

Wolontariusze z Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi z pełnym zaangażowaniem realizują ideę wolontariatu. Pomagają dzieciom, osobom starszym, a także włączają się w akcje charytatywne.

W listopadzie mimo napiętego grafiku postanowili przyłączyć się do dwóch działań. Młodzież poruszyła niebo i ziemię, aby zebrać jak największą ilość… okularów. Pojadą one do uczniów i osób dorosłych do dalekiej Etiopii, Ghany, Kamerunu, Mauretanii, Namibii i Ugandy.

Okulary – korekcyjne i słoneczne, będą przekazane dla ubogich mieszkańców Czarnego Lądu i pomogą im w procesie leczenia wad wzroku – wyjaśnia Barbara Konstantynowicz.

Zbiórkę prowadzi salon optyczny Oqlarnia w Ostródzie i Wzrokownia w Elblągu.

A czy słyszeliście o tym, że można zostać czyimś aniołem? Internacka młodzież słyszała i od razu postanowiła włączyć się do akcji „Zostań Aniołem Stróżem dziecka z oddziału onkologicznego”. Powstała ona z inicjatywy rodziców dzieci chorych na raka.

Akcja polega na przygotowaniu kartek wsparcia z życzeniami dla dzieciaków, które przebywają na oddziale onkologicznym i wysłaniu ich na adres: Grupa Rodziców ” Gdy Liczy się czas”, ul. Nowy Świat 30a/6, 20- 418 Lublin. Więcej informacji na temat akcji znajdziecie na facebooku pod hasłem „Wylosuj Anioła”.

Internacka młodzież zachęca i przypomina o tym, że warto pomagać.

Tekst i foto: A. Kołodziejska

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.