“POZNAJ POLSKĘ” JUŻ WKRÓTCE W EKONOMIKU

Poznaj Polskę” już wkrótce w Ekonomiku

W 2001 roku Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło nabór do programu „Poznaj Polskę”, w ramach którego szkoły mogą korzystać z dofinansowania wycieczek szkolnych i odkrywać bogactwo przyrodnicze, historyczne i kulturalne naszego kraju.

Planując wycieczkę, uczniowie i nauczyciele mogą wybierać spośród 760 miejsc na mapie Polski w ramach 4 obszarów edukacyjnych: 

  • Śladami Polskiego Państwa Podziemnego,

  • Śladami kard. Stefana Wyszyńskiego, 

  • Kultura i dziedzictwo narodowe,

  • Największe osiągnięcia polskiej nauki.  

W szkole udział w projekcie zadeklarowało 87 uczniów, którzy już na początku grudnia udadzą się wraz z opiekunami na dwie wycieczki: 2- dniową do Poznania i 4- dniową do Krakowa. W Poznaniu lista atrakcji do zwiedzania obejmie m.in.: Palmiarnię, Stare Miasto, Muzeum Archidiecezjalne, Bazylikę Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła.

W Krakowie natomiast młodzież zwiedzi: Muzeum Narodowe, Sukiennice, Muzeum Książąt Czartoryskich, Dom Jana Matejki, Arsenał Muzeum Książąt Czartoryskich, Dom Józefa Mehoffera, Podziemia Rynku oraz pozna Kraków- historyczny zespół miasta z przewodnikiem.

Dofinansowanie w ramach realizacji programu „Poznaj Polskę” obejmie koszty przejazdu, ubezpieczenia, noclegów, wyżywienia, przewodników i biletów wstępu.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.