SP 4 W OSTRÓDZIE POKAZAŁA SWÓJ TALENT

W dniu 23 marca w sali gimnastycznej nasi uczniowie pokazali swoje talenty.

Pomysł zorganizowania szkolnego konkursu ,,Mam talent” zrodził się w głowach pań : Jolanty Brzózki, Anity Jarzyna i Moniki Krawczyk, kiedy to zastanawiały się, jak ciekawie i oryginalnie spędzić w szkole Dzień Wiosny.

Na wzór znanego na całym świecie show, postanowiły przeprowadzić podobny pokaz talentów uczniów klas 0-III. Do udziału w popisach wychowawcy mogli zgłaszać po jednym uczestniku z klasy. Wybrano właśnie tych uczniów, którzy chcieli pochwalić się swoim talentem i   pasją.

Panie organizatorki zaprosiły w tym dniu do naszej szkoły uczestnika „You Can Dance” pana Artura Kuriatę, który zanim zatańczył dla publiczności, zachęcił tych, którzy mają swoje pasje, by nie zrażali się niepowodzeniami, lecz rozwijali talenty i realizowali swoje marzenia. Występ pana Artura bardzo podobał się naszym uczniom, wielu poprosiło o autograf i wspólne zdjęcie z tancerzem.

Pomysłowość uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania. Czegóż to nie można było zobaczyć i usłyszeć podczas występów!

 Nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje „ukryte” talenty i umiejętności. Nie zabrakło popisów wokalnych, pokazów tanecznych, były też pokazy wybranych dyscyplin sportowych ( gimnastyka, piłka nożna),  popisy recytatorskie , sztuczki magiczne, niektórzy uczniowie pokazali swój talent, wykonując utwory na instrumentach muzycznych.

Oceny prezentacji talentów dokonała komisja w składzie : pani dyrektor Beata Prusinowska, Dorota Majewska i Krystyna Czermińska. Jury obiektywnym okiem spoglądało na każdy występ, a po ostatnim występie dokonało  wyboru najlepszych.

 

 

 

Wyniki:

I miejsce Jakub Giżyński  kl.3a ( gra na skrzypcach )

II miejsce Roksana Drzynicka kl.2d ( gimnastyka)

III miejsce Karolina i Oliwia Bukowskie kl.2a  ( taniec )

Aby przygotować występ potrzebne jest  nie tylko ogromne zaangażowanie uczniów i wychowawców, ale także nieoceniona pomoc rodziców, którzy wspierają w przygotowaniu strojów i samego występu.

Efektem było nie tylko wyłonienie ciekawych osobowości, ale także promowanie działań artystycznych, dobra zabawa, a także okazja do tego, by zaistnieć i pokazać, że w każdym drzemie jakiś talent.

Emocji było co niemiara, a młodzi artyści podtrzymywani byli na duchu przez szkolną publiczność. Wszyscy uczestnicy swoim talentem zdobyli uznanie, publiczność  spontanicznie reagowała na każdy występ, gromkimi brawami nagradzała swoich kolegów.

W tym dniu wokalne umiejętności pokazał także chór szkolny pod kierunkiem pani Katarzyny Jermacz.

A na koniec, gratulacje i pamiątkowe zdjęcie ze zwycięzcą szkolnego konkursu ,,Mam talent” – Kubą Giżyńskim.

To był radosny początek wiosny i wspaniale spędzony dzień w szkole !

 

 

Źródło: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostródzie

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.