“STASZIC” DOBRĄ MARKĄ KSZTAŁCENIA W ZAWODACH WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

ZSZ im. S. Staszica i CKU z Ostródy, jako szkoła powiatu ostródzkiego, wzięła czynny udział zarówno w części wystawienniczej, jak i konferencyjnej Regionalnego Kongresu Zawodowego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który odbył się 5 kwietnia 2019 r., w Olsztyńskim Parku Naukowo–Technologicznym. Ostródzki „Staszic” mocno zaznaczył swoją obecność na kongresie prezentując się aż w 5 branżach: spedycyjno-logistycznej, przemysłu mody, fryzjersko-kosmetycznej, mechanicznej i poligraficznej.

Część wystawiennicza kongresu była okazją do prezentacji potencjału szkół prowadzących kształcenie zawodowe w województwie warmińsko-mazurskim. W trakcie części konferencyjnej – Andrzej Wiczkowski (Starosta Ostródzki), Sławomir Garwacki (Wagon Serwis Ostróda) oraz Anna Teodorowicz (dyrektor ZSZ im. S. Staszica i CKU Ostróda) – podpisali umowę patronacką. Patronat obejmuje oddziały „Staszica” kształcące w zawodach strategicznej dla rozwoju regionu branży mechanicznej technik mechanik oraz mechanik – monter maszyn i urządzeń.
Organizatorem kongresu był Wojewoda Warmińsko-Mazurski wraz z Warmińsko-Mazurskim Kuratorem Oświaty. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
źródło: Powiat Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.