SZKOŁY W GMINIE DĄBRÓWNO ROBIĄ WAŻNY KROK NAPRZÓD

Dla Gminy Dąbrówno przyznane zostały środki na realizację zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria Przyszłości” dla następujących placówek oświatowych.

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM.JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W DĄBRÓWNIE – 70 000,00 zł

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W MARWAŁDZIE – 30 000,00 zł

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. IGNACEGO KRASICKIEGO W ELGNOWIE – 30 000,00 zł

Zakupiony sprzęt będzie służył wsparciu uczniów z Gminy Dąbrówno  w rozwoju ich talentów związanych z nowoczesnymi technologiami, cyfryzacją czy robotyką. Głównym założeniem inicjatywy jest budowanie wśród uczniów kompetencji z tzw. kierunków STEAM, czyli nauki, technologii, inżynierii, sztuki oraz matematyki.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w KPRM. Jej misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Program skierowany jest do szkół podstawowych. Za otrzymane środki placówki będą wyposażyć się m.in. w drukarki 3D,  laptopy, sprzęt audio-video, stacje lutownicze i wiele innych.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.