TURYSTYKA… NA TYM PUNKCIE ZAŁAPIESZ BZIKA – ŚWIATOWY TYDZIEŃ TURYSTYKI W EKONOMIKU

Turystyka…. na tym punkcie złapiesz bzika- Światowy Tydzień Turystyki w Ekonomiku.

27 września 2021 r. przypada Światowy Dzień Turystyki. Z tej okazji w szkole został zorganizowany Tydzień Turystyki, który był bogaty w wiele atrakcji dla młodzieży.
Pierwszą z nich był wyjazd uczniów z klas Technik Organizacji Turystyki i Technik Hotelarstwa na Międzynarodowe Targi Poznańskie TOUR SALON 2021.
Targi odbyły się pod hasłem „Odkryj smak przygody” i młodzież zwiedzała je 24 września. Było to nie lada wydarzenie dla fanów turystyki i wypoczynku. Spotkali się na nim wystawcy z kraju i ze świata, którzy rozpowszechniali wiedzę na temat swoich krajów i ich atrakcji turystycznych w nadziei, że zainteresują swoją ofertą jak największą liczbę odbiorców.
Poza stoiskami zorganizowane były spotkania z podróżnikami, m.in. Dorotą Chojnowską i Selim Saffarini, warsztaty ginących zawodów, które ciszyły się niezwykłą popularnością oraz konkursy. Młodzież miała także okazję zwiedzić Poznań. Rolę przewodnika pełniła p. Dorota Michowska, z którą uczniowie zwiedzili Stare ZOO, Stary Browar oraz Stare Miasto. Wyjazd zorganizowały p. Joanna Nowakowska- Prześniak oraz p. Dorota Michowska.
Kolejnym ważnym i ciekawym wydarzeniem był konkurs „Turystyczne Potyczki”, który odbył się właśnie 27 września. Uczniowie pięciu klas o profilu turystycznym wytypowali po czterech swoich reprezentantów, którzy zmierzyli się z dziesięcioma konkurencjami, m.in. z testem, krzyżówką, znajomością miejsc w Polsce i na świecie, opanowaniem zwrotów grzecznościowych w językach obcych czy numerami rejestracyjnymi poszczególnych województw.
Każda drużyna musiała wykazać się wiedzą z geografii, dopasowując nazwę rzek do ich stolicy, czy wskazać nazwę państwa, którego kontur był przedstawiony. Wszystkie etapy wymagały od zawodników dużej wiedzy z zakresy turystyki i geografii turystycznej.
Po zaciętej walce I miejsce z sumą 133 punktów zajęła klasa IV THO, na II pozycji uplasowała się klasa III GTOŻ ze 130 punktami, miejsce III zajęła klasa III PTOŻ z 113 punktami, IV miejsce – I ATO z 89 punktami, zaś klasa II TOT z sumą 79 punktów zajęła ostatnie miejsce.
Turystyczne potyczki przygotowały p. Katarzyna Fąk, p. Małgorzata Księżopolska oraz p. Katarzyna Staszkiewicz. Podczas tego wydarzenia został jeszcze rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Moje turystyczne zdjęcia”, który polegał na ukazaniu na fotografii ciekawych miejsc w Polsce jednocześnie stosując zasady fotografii.
Do konkursu przystąpiło trzynastu uczniów. I miejsce zajął Michał Remblewski z klasy I ATO, II miejsce Katarzyna Fafińska klasa III PTEA, III miejsce Karolina Tuzik klasa III GTOŻ. Konkurs zorganizowały p. Agnieszka Kołodziejska i p. Katarzyna Staszkiewicz. Uczestnicy wszystkich konkursów otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez Ostródzkie Stowarzyszenie Edukacyjne „Szansa” i Radę Rodziców.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.