UCZNIOWIE EKONOMIKA NA SZKOLENIU STRZELECKIM

W środę (11.05.2022 r.) na strzelnicy Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie w ramach zawartego porozumienia o współpracy pomiędzy PKS MAZURY, a Zespołem Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie odbył się trening strzelecki dla jednej z klas pierwszych o profilu informatycznym.

 

 

To już kolejne spotkanie z ostródzką młodzieżą szkolną. Przedsięwzięcie podobnie jak ubiegłe zorganizowane zostało w ramach aktywowanego w ubiegłym roku autorskiego programu prozdrowotnego Policyjnego Klubu Sportowego MAZURY pn. „Sportowy powrót do zdrowia 2021” skierowanego do służb oraz szkół i organizacji mundurowych z województwa Warmińsko – Mazurskiego.

 

Zajęcia przeprowadził wykwalifikowany instruktor strzelania – Kierownik Sekcji Strzeleckiej PKS MAZURY Robert Horodyłowski, który w miniony weekend (08.05.22) wziął udział w Zawodach o puchar Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Strzelectwa Sportowego czterokrotnie stając na najwyższym szczeblu podium w konkurencjach pistolet centralny zapłon, pistolet dowolny, karabin sportowy, pistolet sportowy. Mając powyższe na uwadze należy uznać, że zajęcia poprowadziła właściwa osoba, która podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi adeptami strzelectwa.

Przed rozpoczęciem treningu uczniowie zostali zapoznani z warunkami bezpieczeństwa. Uczestnicy podzieleni zostali na kilkuosobowe grupy, w których bezpiecznie uczyli się prawidłowo trzymać broń oraz oddawać strzały. Swoje umiejętności doskonali przy obsłudze pistoletu GLOCK-17 oraz karabinka CSV-9 strzelając z odległości 10 i 25 metrów do tarcz sportowych.

 

Dla wszystkich uczestników z pewnością było to niecodzienne przeżycie oraz kolejne doświadczenie, które w oczywisty sposób wpisuje się w podnoszenie potencjału
obronnego RP oraz w dobie dzisiejszych zagrożeń w razie konieczności w naturalny sposób ułatwi posługiwanie się bronią palną.

źródło: PKS Mazury

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.