UCZNIOWIE EKONOMIKA Z WIZYTĄ W CZECHACH

UCZNIOWIE EKONOMIKA Z WIZYTĄ W CZECHACH
Ostatni tydzień roku szkolnego uczniowie klasy II w zawodzie technik spedytor spędzili w Czechach w Varnsdorf, realizując wizytę partnerską w ramach projektu Erasmus + The Journey Is the Destination- Podróż jest celem.
Był to bardzo ciekawy wyjazd, podczas którego młodzież z Czech i Polski wspólnie pracowała nad aplikacją ułatwiającą transport ładunków. Odbywały się również warsztaty dotyczące zapoznania uczestników, przedstawienia swoich szkół, miast, prezentacji zawodu spedytor, różnic w przepisach prawnych w transporcie na terenie Polski i Czech, klasyfikacji dróg i ich przebiegu w krajach partnerskich.
Młodzież odwiedziła największą w regionie firmę transportowo-spedycyjną NOPROSU, zakład produkcyjny i jego centrum logistyczne Haas and Sohn oraz regionalny browar Kocur. Podczas wyjazdu zrealizowana została całodniowa wycieczka do Pragi, którą zwiedzano z przewodnikiem.
Językiem projektowym jest język angielski, co pozwoliło młodzieży na doskonalenie słownictwa branżowego i przełamywanie barier w komunikacji. W ramach integracji grup ostatniego wieczoru odbył się turniej gry w kręgle. We wrześniu nastąpi realizacja kolejnej części projektu.  Za realizację zadań projektowych odpowiedzialne są p. Iwona Sikorska i p. Monika Bunalska.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.