UROCZYSTE PRZEKAZANIE AUTOMATU ZE ZDROWYMI PRZEKĄSKAMI W SP NR 5

We wtorek, 7 II 2023 r. urzeczywistniła się kolejna inicjatywa Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie. Na szkolnym łączniku miało bowiem miejsce uroczyste przekazanie społeczności szkolnej automatu ze zdrowymi przekąskami, na który nasi uczniowie czekali z niecierpliwością od kilku tygodni. Pomysłodawcą był zastępca przewodniczącej SU – Tomasz Janowski. Uczeń klasy VIa przedstawił swoją propozycję na październikowym spotkaniu zarządu SU z panem dyrektorem – Piotrem Konopką.

Następnie opiekun SU – pani Jowita Adamska sporządziła pisemną prośbę skierowaną do Rady Rodziców o pozytywne zaopiniowanie tejże inicjatywy. Oczywiście rodzice z entuzjazmem poparli pomysł Tomka. W dzisiejszej uroczystości udział wzięli: pan Piotr Konopka – dyrektor, pani Irena Kolanowa – wicedyrektor, nauczyciele i uczniowie klas I-VIII SP 5. Motywem przewodnim dekoracji było zawsze aktualne hasło: „Jesteś tym, co jesz!”, a także kolor zielony, nawiązujący do zielonych (podobno najzdrowszych) soków. Uroczystość rozpoczęła pani Jowita Adamska, która wyjaśniła zebranym, jak doszło do pojawienia się automatu na naszym korytarzu.

Następnie głos zabrała Gabriela Belowska, która przybliżyła swoim kolegom i koleżankom ideę zdrowego odżywiania. Po niej Zuzanna Makarczuk-Jackowska wyrecytowała fraszkę pióra Jana Kochanowskiego zatytułowaną „Na zdrowie”. Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor, który skierował do społeczności szkolnej prośbę, by uczniowie dbali o nasz nowy nabytek.

Na zakończenie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wraz z zarządem i nauczycielami sprawującymi opiekę nad SU dokonała przecięcia wstęgi (oczywiście zielonej) i tym samym przekazała automat do użytku młodzieży szkolnej. Oczywiście tego dnia automat był wciąż oblegany przez tłumy ciekawskich uczniów. Miejmy nadzieję, że inicjatywa Samorządu Uczniowskiego wpłynie pozytywnie na świadomy wybór przekąsek wśród uczniów „piątki”.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.