UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA I NADANIA SZTANDARU SZKOLE PODSTAWOWEJ W DURĄGU

Uroczystość poświęcenia i nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu

W życiu każdego człowieka są chwile niezwykłe, które zapadają na stałe w jego świadomość. Takim doniosłym wydarzeniem dla uczniów, rodziców, dyrektora, grona pedagogicznego i pracowników było poświęcenie i nadanie sztandaru Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu.
Ta długo oczekiwana uroczystość odbyła się 10 czerwca 2022 r. Rozpoczęła się mszą św. w Kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Durągu, podczas której Proboszcz, Ks. Zbigniew Błaszkowski, poświęcił sztandar w obecności zaproszonych gości oraz społeczności szkolnej. Nabożeństwo ubarwiły pieśni w wykonaniu chórku szkolnego. Po mszy, w uroczystym przemarszu prowadzonym przez poczty sztandarowe, uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz goście udali się do budynku szkoły.
Po wprowadzeniu sztandarów i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, Dyrektor Szkoły, Pan Rafał Jarema, serdecznie przywitał gości. Następnie fundatorzy i przyjaciele szkoły symbolicznie przybili pamiątkowe gwoździe na drzewcu sztandaru. Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru przez przedstawicieli Rady Rodziców Dyrektorowi Szkoły, który dokonał jego prezentacji. Doniosłą chwilą był moment przekazania sztandaru uczniom oraz ślubowanie uczniów na sztandar. Po uroczystościach oficjalnych zaprezentowany został krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli.
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, wojska, instytucji współpracujących ze szkołą, Dyrektorzy Placówek Oświatowych Gminy Ostróda, rodzice.
Uroczystość przebiegła w miłej i wzniosłej atmosferze, pozostawiając niezatarte wspomnienia i mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.