WIGILIA W INTERNACIE ZSZ IM.SANDORA PETÖFII W OSTRÓDZIE

Młodzież mieszkająca w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie, zanim przeżyje Święta w swoich domach, organizuje, jak co roku, wigilię w internacie.

„Wszystko jest jak przed rokiem: na szybach srebrne kwiaty i ten sam obraz w ramach okien. Świat biały jak opłatek…Będzie Wigilia! Uśmiechną się ludzie, do świątecznej zasiądą wieczerzy…błogosławiony grudzień…”. Tymi słowy 21 grudnia rozpoczęła się uroczysta wieczerza, na której pojawili się goście- Ksiądz Proboszcz Roman Wiśniowiecki, Dyrektor ZSZ im. S.Petöfi- Henryk Rybacki, Komendantka Środowiskowego Hufca Pracy Teresa Wojtowicz, Kierownik internatu Barbara Konstantynowicz oraz wszyscy wychowawców internatu. Uroczystą wieczerzę wigilijną rozpoczął występ wychowanków internatu.  Tegoroczne Jasełka niosły ze sobą ważne dla nas wszystkich przesłanie, że Boże Narodzenie powinno być w nas, a nie w naszych pieniądzach, zabieganej atmosferze czy pięknym wyglądzie. Bo człowiek jest wtedy bogaty, kiedy wie, co to miłości i dzieli się nią z innymi. Zostawmy więc pychę, zazdrość, chciwość, nieczystość, gniew, lenistwo i obżarstwo, a otwórzmy nasze serca na dobro drugiego człowieka..

Ksiądz Proboszcz przytoczył Słowo Boże i pobłogosławił opłatki, a Dyrektor i Pani Kierownik internatu po złożeniu życzeń wszystkim wychowankom i gościom zaprosili do podzielenia się opłatkiem i wspólnego spożycia wieczerzy. Wspólny czas umiliło śpiewanie kolęd, dzięki czemu uroczystość odbyła się w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wigilię przygotowała młodzież przy wsparciu wszystkich wychowawców, natomiast aktorów do występu przygotowała wychowawczyni Alicja Sposób.

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia grono pedagogiczne oraz wychowankowie internatu pragną złożyć życzenia zdrowia, niegasnącej nadziei na lepsze jutro oraz ciepła rodzinnego. Niech w naszych domach zapanuje mądrość i zgoda, radość i dostatek. Zbliżający się rok 2017 niech będzie dla nas wszystkich czasem pokoju.

 

Tekst i foto: Agnieszka Kołodziejska

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.