WIZYTA W SZKOŁACH W STĘBARKU I MIELNIE W RAMACH DZIAŁAŃ BEZPIECZNE WAKACJE

Uczniów Szkoły Podstawowej w Stębarku i Mielnie odwiedzili dzielnicowy oraz specjalni goście, którzy wywołali największe zaciekawienie uczniów – Tasman i Rambo psy służbowe. Ich przewodnicy mł. asp. Piotr Anuszewski i sierż. szt. Kamil Domżalski opowiadali uczniom o zasadach bezpieczeństwa w kontaktach z nieznanymi zwierzętami.

Z troski o dzieci, które mogą na swojej drodze spotkać agresywne zwierzę, dzielnicowy Posterunku Policji w Stębarku zorganizował w szkole spotkanie profilaktyczne z przewodnikami psów służbowych.

Dzięki temu uczniowie mogli poznać Tasmana i Rambo, a od ich opiekunów dowiedzieli się, jak należy się zachować w kontakcie z agresywnym psem. Policjanci opowiadali także jakich zachowań psy nie lubią i czego nie robić, by ich nie prowokować. Zaprezentowali także dzieciom, jaką należy przyjmować pozycję w razie ataku.

Przewodnicy powiedzieli również o specyfice pracy policyjnych psów.

Dzieci były bardzo podekscytowane wizytą tak niecodziennego gościa w ich szkole i aktywnie włączały się w prowadzone zajęcia.

Dodatkowo w ramach działania Bezpieczne Wakacje będący na miejscu dzielnicowy omówił potencjalne zagrożenia i niebezpieczeństwa z którymi słuchacze mogą spotkać się podczas letniego wypoczynku. Przekazał jak w prosty i umiejętny sposób ich unikać a w przypadku ich wystąpienia skutecznie sobie z nimi radzić.

(mp)

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.