WOJEWÓDZKI FINAŁ PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DLA DZIEWCZĄT Z BRZYDOWA!

Finał wojewódzki halowej piłki nożnej szkół podstawowych  wygrały dziewczęta z Brzydowa.

Uczennice klasy 6 z SP Brzydowo zakończyły rozgrywki halowej piłki nożnej kolejnym sukcesem. Tym razem piłkarki wygrały finał halowej piłki nożnej w Olecku.

Do zawodów przystąpiło sześć drużyn ,które zajęły pierwsze i drugie miejsce w  finałach trzech regionów naszego województwa.  Na pięknej hali sportowej do rozgrywek przystąpiły następujące drużyny- grupa A: SP Olecko, SP DSC_0399Jamielnik, Sp Korsze ;  w grupie B: SP Brzydowo, SP 25 Olsztyn , SP Miłki.

W grupie A zdecydowanie zwyciężyła drużyna gospodarzy z Olecka, drugie miejsce przypadł dziewczynkom z Korsz . Tabelę zamknęły piłkarki z SP w Jamielniku.

W naszej grupie brzydowianki pokonały po wyrównanym meczu dziewczęta z Olsztyna 4:3 oraz również po zaciętej grze 1:0 SP Miłki.

W półfinale zmierzyliśmy się z drużyną Korsz i w końcu rozwiązał się worek z bramkami bo w ciągu dwudziestu minut spotkania brzydowianki strzeliły 6 bramek. Najtrudniejszy mecz o tytuł mistrza województwa był przed nami . Dziewczęta z Olecka we własnej hali sportowej czuły się doskonale , w sumie strzeliły 13 bramek tracąc tylko 3. Nasze dziewczęta dopiero w meczu półfinałowym weszły na właściwe obroty i trudno było zakładać szczęśliwe rozstrzygnięcie.

DSC_0401Pierwsza połowa meczu ułożyła się fatalnie ponieważ pomimo zdobycia gola, straciliśmy aż trzy. Rozpoczęliśmy drugą połowę meczu, z wiarą w swoje umiejętności i doświadczenie zdobyte w licznych turniejach. Dziewczęta zaczęły dokładniejszą grę w ataku, i kolejne akcje zamieniały na gole. W przeciągu 7 minut doprowadziliśmy do remisu i na 1,30 minuty prowadziliśmy 4:3. Niestety niefortunna reakcja bramkarza spowodowała utratę bramki na 20 sekund przed czasem i o finale musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Do wykonania  przystąpiło po pięć zawodniczek. Jak to w karnych- emocjom nie było końca.  Jak się okazało i ta sztuka nie była obca piłkarkom z Brzydowa ponieważ wykonały cztery kolejki perfekcyjnie i sędzia zakończył spotkanie wynikiem 8:6 (4:4).  Pozostałe wyniki

O trzecie miejsce SP Korsze- SP Miłki  1:4

O piąte miejsce  SP Olsztyn -Jamielnik  5:4

Gratulacje należą się całej drużynie za swoją ambitną i waleczną postawę a przede wszystkim za doskonałą atmosferę i  koleżeńskie wsparcie na zawodach. W drużynie wystąpiły: Karolina Brodzińska, Wiktoria Chęcińska, Sandra Hudzia, Oliwia  Spychała, Gabriela Zając , Oliwia Falęcka, Oliwia Gera, Marysia Sadowska. Opiekunem zwyciężczyń był Jacek Lorenc.