ZMIANY NA LIŚCIE LEKÓW REFUNDOWANYCH OD 1 LISTOPADA

Ministerstwo zdrowia wprowadziło nieco zmian  131 nowych leków, 22 wykreśliło. W projekcie nowej listy znalazły się między innymi leki stosowane w łuszczycy, ciężkiej padaczce niemowląt oraz depresji. Zmiany wejdą w życie od pierwszego listopada.

 Ogółem na listę refundacyjną wpisano dodatkowo 131 leków, a 22 zostały z niej wykreślone. Dla 827 produktów spadną ceny detaliczne brutto, a dla 108 wzrosną.

Ministerstwo zdrowia podjęło się zmian ponieważ, jak twierdzi jego przedstawiciel, wiele z dołączonych do listy preparatów było oczekiwanych przez pacjentów i lekarzy.

W ramach listy aptecznej od 1 listopada zostały dodane nowe substancje czynne: Daivobet (calcipotriolum + betamethasonum), Adenuric (febuksostat) 80 mg oraz 120 mg, Adenuric (febuksostat) 120 mg, Diacomit (styrypentol), Valdoxan (agomelatyna)

W ramach katalogu chemioterapii wprowadzono preparaty stosowane w leczeniu chłoniaków oraz niedrobnokomórkowego raka płuca.

Załącznikiem do listy leków refundowanych jest wykaz bezpłatnych leków dla seniorów, który zawiera 1149 preparatów – to o 20 leków więcej, niż w poprzednim spisie, który obowiązuje do września.

Pod linkiem pełna lista leków refundowanych.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.