OFIARA ŚMIERTELNA I 5 OSÓB RANNYCH W WYPADKU W NIEBRZYDOWIE WIELKIM

Dwa dni temu informowaliśmy o wypadku, w którym 5 osób zostało rannych, a 1 osoba zginęła. Przedstawiamy więcej informacji na temat tego tragicznego zdarzenia.3 sierpnia kilka minut po godzinie 15:00, na drodze wojewódzkiej nr 528 w Niebrzydowie Wielkim, pomiędzy Morągiem a Miłakowem,  doszło do wypadku drogowego. Dwa samochody osobowe zderzyły się czołowo.

Mercedes zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym uderzył w jadącego przepisowo Volkswagena Polo.

Do zdarzenia wyjechały zastępy pożarnicze z morąskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Miłakowa. Strażacy na miejscu akcji zastali mocno rozbite auta osobowe, którymi podróżowało w sumie sześć osób w tym 10 letnie dziecko. Czworo poszkodowanych znajdowało się poza pojazdami z widocznymi obrażeniami. Dwie kobiety znajdowały się w volkswagenie.

Strażacy przystąpili do wykonywania dostępu do rannych kobiet, przy pomocy ratowniczych narzędzi hydraulicznych wydobyli pasażerkę i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Kierująca pojazdem była nieprzytomna, strażacy wycięli drzwi i rozparli elementy karoserii, co pozwoliło wydobyć kobietę z roztrzaskanego auta. Strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy rannym wspólnie z ratownikami medycznymi.

Pięcioro uczestników zdarzenia cztery karetki pogotowia zabrały do szpitali. Niestety mimo długiej reanimacji kobietę, która prowadziła volkswagena nie udało się uratować. Lekarz w wyniku poniesionych obrażeń stwierdził zgon poszkodowanej.

tekst: G. Różański,red. zdjęcia: A. Zaręba

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.