10 NOWYCH POLICJANTÓW ZŁOŻYŁO ŚLUBOWANIE

Wczoraj (24.05.2018) – 10 nowo przyjętych policjantów złożyło uroczyste ślubowanie. Szeregi warmińsko – mazurskiej policji zasiliło 10 mężczyzn. Słowa roty wypowiedzieli w obecności insp. Tomasza Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Wczoraj o godzinie 13.00 w sali odpraw Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie odbyła się szczególna uroczystość – drugie w tym roku ślubowanie nowo przyjętych do służby policjantów. Tym razem w szeregi naszego garnizonu wstąpiło 10 mężczyzn. Dla wielu z nich wydarzenie to było zwieńczeniem wielomiesięcznych starań i spełnieniem zawodowych marzeń.

Słowa gratulacji i powodzenia policjanci usłyszeli od insp. Tomasza Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, który zwrócił uwagę na słowa roty wypowiedziane podczas ślubowania. Podkreślił zobowiązanie przyjęte przez młodych funkcjonariuszy, wiążące się z wyborem zawodu policjanta. Komendant życzył także wytrwałości oraz sukcesów w niełatwej i wymagającej służbie.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m.in. testy z wiedzy i sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.

Nowo przyjęci do służby policjanci już 4 czerwca br. rozpoczną kilkumiesięczny kurs podstawowy w szkole Policji. Podczas szkolenia będą zdobywać wiedzę m.in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej. Wyposażeni w wiedzę i umiejętności wrócą do swoich macierzystych jednostek – Olsztyna, Giżycka, Elbląga, Ełku, Ostródy, Mrągowa oraz Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie. Od tej pory będą stawiać czoło największym wyzwaniom. To w wielu momentach sytuacje, kiedy trzeba będzie podać pomocną dłoń potrzebującym nie zważając na siebie. Wiele jeszcze będą musieli się nauczyć ale procedura rekrutacyjna już wskazała, że to właśnie te osoby mogą w przyszłości w pełni wykazywać się profesjonalizmem i skutecznością.

W tym roku Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie przyjął do służby w sumie 30 osób. Kolejne przyjęcia planowane są na 2 lipca br. w liczbie min.15 osób.

Przypominamy, że służbę w Policji może pełnić:

– obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,

– korzystający z pełni praw publicznych,

– posiadający co najmniej średnie wykształcenie,

– posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

PWM

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.