11 KOLIZJI, 4 NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH – PODSUMOWANIE WEEKENDU NA DROGACH POWIATU

Kolejny wakacyjny weekend za nami. I tym razem na drogach naszego powiatu obyło się bez wypadków. Policjanci pracowali na miejscu 11 niegroźnych kolizji. Zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich poruszał się rowerem i przyjechał nim do ostródzkiej komendy.

Od piątkowego popołudnia do poniedziałkowego poranka na drogach powiatu doszło do 11 kolizji, w których nikt nie odniósł obrażeń. Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy poruszają się po drogach z nadmierną prędkością i tacy którzy za kierownicę swoich pojazdów siadają na tzw. podwójnym gazie.

Przez cały weekend ostródzcy policjanci ujawnili ponad 120 kierowców, którzy poruszali się po drogach naszego powiatu z nadmierną prędkością. Zatrzymali też dwie osoby kierujące pojazdami bez wymaganych uprawnień oraz jedną osobę kierującą pojazdem pomimo orzeczonego, aktywnego zakazu kierowania pojazdami.

W miniony piątek (22.07.22r.) w Rychnowie policjanci zatrzymali 41- letnią kobietę, kierującą osobowym pasatem, która miała ponad 0,5 promila alkoholu w swoim organizmie.

W sobotę (23.07.22r.) natomisat policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących na terenie gminy Morąg i Małdyty. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w swoim organizmie i kierował osobowym renault scenic. Kierujący osobowym vw miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie i do tego nie miał uprawnień do kierowania.

Drogo kosztowała też niedzielna (24.07.22r.) wizyta na ostródzkiej komendzie pewnego Ostródzianina, który stawił się w ramach orzeczonego dozoru. Nie było by nic w tym dziwnego gdyby nie fakt, że przyjechał on do komendy rowerem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna ukarany został mandatem w wysokości 2500 zł.

(ak) KPP Ostróda

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.