GMINA MORĄG: TRAGICZNY WYPADEK W OKOLICY SŁONECZNIKA. 12-LATKA ZGINĘŁA

1 września około godziny 14:00 na drodze powiatowej w okolicy miejscowości Słonecznik doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Samochód osobowy, którym podróżowała kobieta z dwójką dzieci wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Do zdarzenia zadysponowane zostały samochody ratowniczo-gaśnicze  z morąskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz jednostki wojskowej. Do działań wyjechał również  z JRG Morąg samochód rozpoznawczo-ratowniczy oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Słoneczniku.

Na miejscu wypadku strażacy zastali doszczętnie rozbite BMW, które leżało na boku. W aucie uwięziona była nieprzytomna  12 letnia dziewczynka. Kobieta oraz 2,5 letni chłopiec byli przytomni i przebywali  poza samochodem.

Strażacy natychmiast przystąpili do  równoległego udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym i wykonywaniu dostępu do uwięzionej dziewczynki. Przy pomocy ratowniczych narzędzi hydraulicznych odcięta została część dachu i rozparte drzwi w pojeździe. Dziewczynka nie dawała oznak życia, zespół ratownictwa medycznego przystąpił do reanimacji. Niestety obrażenia były rozległe, lekarz stwierdził zgon.

Strażacy ponadto zabezpieczyli pojazd pod względem pożarowym. Droga była zablokowana przez blisko dwie godziny. Policja wyznaczyła objazdy.

Opracował: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: asp. sztab. Zbigniew Jankowski

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.