15-LATEK NA MOTOCYKLU BEZ UPRAWNIEŃ, OBOWIĄZKOWEGO UBEZPIECZENIA ORAZ AKTUALNYCH BADAŃ TECHNICZNYCH. SPRAWĄ ZAJMIE SIĘ TERAZ SĄD RODZINNY.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Miłakowie wyeliminowali z ruchu nieletniego, który kierował motocyklem bez wymaganych uprawnień. O całym zdarzeniu policjanci powiadomili jego opiekuna. Pojazd, którym poruszał się 15-latek nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia oraz aktualnych badań technicznych. Sprawą nieletniego zajmie się teraz sąd.

W czwartek (04.07.2024r.) około godziny 18:00 na jednej z ulic Miłakowa, dzielnicowi miejscowego posterunku zatrzymali do kontroli motocykl marki Yamaha. W trakcie kontroli okazało się, że motocyklem kierował 15-latek, nie posiadający stosowanych uprawnień. W trakcie kontroli okazało się, że motocykl, którym kierował nie ma aktualnego badania technicznego oraz obowiązkowego ubezpieczenia. O całym zdarzeniu policjanci powiadomili jego opiekuna. Sprawą nieletniego zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Wśród młodych ludzi panuje błędne przekonanie o ich bezkarności za popełnione wykroczenie kierowania bez wymaganych uprawnień. Tymczasem, przepisy mówią wprost, że każdy kto prowadzi pojazd nie posiadając do tego stosownych uprawnień, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Gdy za kierownicą znajduje się nieletni, policjanci sporządzają dokumentację celem przekazania sprawy do sądu rodzinnego. W takich przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 21 roku życia.

Policjanci przypominają, że konsekwencje ponosi także osoba, która pozwala na to, by danym pojazdem kierował nieletni czy też osoba, która nie posiada uprawnień.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.