OSTRÓDZIANIN ZATRZYMANY ZA ROZPROWADZANIE NARKOTYKÓW

Zarzut wprowadzania znacznej ilości substancji psychotropowych do sprzedaży może usłyszeć 24-letni mieszkaniec Ostródy. Łukasz D. udzielał innym osobom narkotyki, które następnie trafiały na lokalny rynek.

Zatrzymano także innego mieszkańca Ostródy, w którego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli ponad 80 gramów marihuany i ponad 30 sztuk tabletek ecstasy. Policjanci będą wnioskowali o tymczasowy areszt wobec 24-latka, gdyż mężczyzna był już w przeszłości karany za takie same przestępstwa.

Kryminalni z ostródzkiej komendy zwalczający przestępczość narkotykową operacyjnie ustalili, że jeden z mieszkańców miasta może mieć przy sobie narkotyki. We wtorek 5 lipca kilka minut po godz. 6:00 policjanci weszli do mieszkania 21-latka.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 80 gramów marihuany oraz ponad 30 tabletek ecstasy. Jak się okazało Piotr L. zabezpieczone narkotyki otrzymał od innego mieszańca Ostródy.

Kilka godzin później policjanci byli już w mieszkaniu 24-letniego Łukasza D. Tam kryminalni zabezpieczyli pieniądze w kwocie 1500 złotych.

Po przesłuchaniu 21-letni Piotr L. został zwolniony. Usłyszał zarzut posiadania niedozwolonych substancji, za co ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduję karę nawet 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast Łukasz D. znajduję się w policyjnym areszcie. Mężczyzna może usłyszeć zarzut wprowadzania znacznej ilości niedozwolonych substancji do obiegu. Za powyższe przestępstwo ustawa przewiduję karę od 2 do nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

P W-M

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.