28 MANDATÓW I ZATRZYMANE PRAWO JAZDY PODCZAS AKCJI „PRĘDKOŚĆ”

Wczoraj, 21 czerwca ostródzcy policjanci przeprowadzili działania pn. „Prędkość”. Podczas akcji funkcjonariusze ruchu drogowego wykorzystywali urządzenia do pomiaru prędkości, jak również radiowozy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego tzw. wideorejestratory.

Celem akcji było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania dopuszczalnych prędkości jazdy oraz przepisów ruchu drogowego, a co za tym idzie zmniejszenie liczby wypadków i kolizji drogowych.  Podczas kontroli policjanci zwracali także uwagę na obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci. Patrole były rozmieszczone na głównych szlakach komunikacyjnych. Podczas działań skontrolowano kilkadziesiąt pojazdów i nałożono 28 mandatów karnych za przekroczenie prędkości przez kierujących.

Kierujący zatrzymani za przekroczenie prędkości mogli spodziewać się także kontroli stanu trzeźwości, uprawnień do kierowania oraz stanu technicznego pojazdu. Na kierujących, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego były nakładane kary grzywny zgodnie z taryfikatorem.

Ponadto podczas akcji policjanci w Wilamowie zarejestrowali samochód marki Peugeot jadący w obszarze zabudowanym z prędkością 105 km/h. 54-latek został zatrzymany do kontroli drogowej. Funkcjonariusze poinformowali mieszkańca Częstochowy o wyniku pomiaru prędkości. W myśl nowych przepisów policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Będzie też musiał zapłacić kilkuset złotowy mandat, a na jego konto trafi 10 punktów karnych za popełnione wykroczenie.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.