4 OSOBY RANNE W WYPADKU NA DRODZE GLAZNOTY – WYGODA. SPRAWCA BYŁ PIJANY

Dziś, 10 sierpnia tuż przed godziną 15:00 na drodze między miejscowościami gminy Ostróda  Glaznotami  a Wygodą doszło do groźnego wypadku drogowego. Zderzyły się ze sobą czołowo 2 samochody osobowe, w których jechało 5 osób. W wyniku zdarzenia 4 osoby zostały ranne. Jednej udzielono pomocy na miejscu, jednak 3 osoby musiały zostać przetransportowane do szpitala. Sprawca najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu.

Z informacji jakie wpłynęły z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wynikało, że zdarzenie może być, na pograniczu powiatów. Jednocześnie wyjechały służby ratunkowe z powiatu ostródzkiego i iławskiego. Z ostródzkiej jednostki ratowniczo-gaśniczej wyjechały dwa zastępy pożarnicze i dowództwo jednostki, dodatkowo zadysponowane zostały zastępy ochotniczych straży pożarnych z Pietrzwałdu i Glaznot.

Strażacy zastali na miejscu zdarzenia auta osobowe po zderzeniu czołowym, którymi podróżowało w sumie pięć osób. Czworo poszkodowanych opuściło samochody przed przybyciem straży pożarnej, jedna z poszkodowanych znajdowała się w pojeździe. Kobieta nie była zakleszczona, lecz z powodu obrażeń nie mogła  samodzielnie wydostać się z pojazdu. Strażacy pomogli ratownikom medycznym ewakuować kobietę i przetransportować do karetki pogotowia. Miejsce zdarzenia zabezpieczono pod względem pożarowym – odłączono akumulatory w pojazdach oraz zakręcono dopływ gazu LPG.

Tekst/foto G. Różański.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.