86-LATEK POTRĄCONY NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

Podczas tzw. „szarówki” i jazdy nocą zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą to absolutna konieczność. Chwila nieuwagi może doprowadzić do groźnego zdarzenia, tak jak w przypadku 86-letniego pieszego, którego potrącił 30-letni kierowca.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 23 lutego wieczorem na jednej z ostródzkich ulic.  Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący skodą potracił przechodzącego przez przejście dla pieszych starszego mężczyznę. 86-latek z urazem kończyn został przetransportowany do szpitala. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna nie posiadał na sobie żadnych elementów odblaskowych.

Wypadki z udziałem pieszych są z reguły tymi najbardziej tragicznymi w skutkach. Wcześnie zapadający zmrok i krótki dzień o tej porze roku powoduje, że są oni słabo widoczni dla kierowców. Policjanci apelują o rozwagę i noszenie odblasków. Pieszy po zmroku jest widoczny przez kierującego autem z odległości kilkudziesięciu metrów. Natomiast pieszy, mający na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. Bezpieczeństwo zapewniamy sobie sami.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.