ALKOHOLOWYM WYZIEWOM KOŃCA NIE BYŁO – REKORDOWA NIEDZIELA

Niestety miniony weekend ponownie obfitował w dużą ilość nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy postanowili wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po wypitym wcześniej alkoholu. W sumie zatrzymano ośmiu nietrzeźwych kierujących. Doszło do dziewięciu kolizji drogowych. Jeden z kierujących poruszał się swoim pojazdem pomimo aktywnego zakazu sądowego.

W piątek (21.10.22) w miejscowości Idzbark w gminie Ostróda zatrzymany do kontroli drogowej kierujący pojazdem marki opel prowadził swój pojazd mając orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację w celu przekazania sprawy 29-latka do sądu.

W sobotę (22.10.22) w miejscowości Grabin w gminie Ostróda kierujący rowerem 59-latek poruszał się swoim jednośladem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Rowerzystę ukarano mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Również w sobotę (22.10.22) w miejscowości Brzydowo w gminie Ostróda kierujący motorowerem 49-letni mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. W wyniku przeprowadzonego badania okazało się, ze znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu. W jego organizmie znajdowało się prawie pół promila alkoholu.

 

Rekordowa niedziela……….
Wczoraj (23.10.22) w miejscowości Górka do kontroli drogowej został zatrzymany kierujący samochodem marki peugeot, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badania na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wyniosła ponad 2,5 promila. Policjanci przygotowali niezbędną dokumentację do przekazania sprawy do sądu, po czym zwolniono kierującego.

Tego samego dnia (23.10.22) w miejscowości Dąbrówno, gm. Grunwald policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 35-letniego rowerzystę, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie cyklisty, co skutkowało nałożeniem grzywny w formie mandatu karnego w wysokości 2500 zł.

Również wczoraj (23.10.22) w Lubajnach w gminie Ostróda zatrzymano do kontroli drogowej 41-latka, który kierował swoim peugeotem w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało obecność niespełna 0,5 promila alkoholu w organizmie

Natomiast w miejscowości Samborowo, w gminie Ostróda zatrzymano do kontroli drogowej kolejnego rowerzystę, który kierował rowerem w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało obecność prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie 59-latka. Na mężczyznę nałożono mandat karny w wysokości 1000,- złotych.

Z kolei w Ostródzie na ul. Gizewiusza, 18-letni kierujący pojazdem marki doge znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, gdzie wynik badania wykazał obecność prawie 0,5 promila tej substancji w jego organizmie, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze uderzając w ogrodzenie oraz szlaban jednego z zakładów drobiarskich. Mężczyźnie elektronicznie zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu. Ponadto kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500,-.

Również w niedzielę (23.10) w Ostródzie patrol referatu patrolowo interwencyjnego zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki peugeot, którego 34-letni kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Po wykonaniu czynności kierującego zwolniono do domu.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wymienieni kierujący odpowiedzą przed sądem.

ŹRÓDŁO: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.