„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” – WSPÓLNA AKCJA POLICJANTÓW, STRAŻAKÓW I RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

Jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych? Dlaczego warto nosić elementy odblaskowe? Jak należy zachowywać się w czasach epidemii wirusa SARS-CoV-2? Na te i wiele innych pytań odpowiadali policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni podczas spotkań z uczniami na terenie gminy Grunwald.

W początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej, tak jak każdego roku, policjanci prowadzą wzmożone działania profilaktyczne. Działania te odbywają się w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” i mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. W tym roku, ze względu na panującą epidemię spotkania z uczniami obwarowane są szczególnymi zasadami i odbywają się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Wczoraj (15.09.2020) nietypowe lekcje o bezpieczeństwie odbyły się w Szkole Podstawowej w Mielnie i w Stębarku. Swoje siły połączyli policjanci, strażacy ochotnicy z Gierzwałdu oraz ratownicy medyczni stacjonujący w Gierzwałdzie.

źródło: KPP w Ostródzie

Spotkania odbyły się w plenerze. Dzielnicowy omówił zasady bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, domu, szkole jak i na podwórku. Nie zabrakło również rozmów na temat bezpieczeństwa i przestrzegania zasad podczas epidemii wirusa SARS-CoV-2.

Przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb opowiedzieli dzieciom, na czym polega ich praca i czym zajmują się podczas służby.

Największą atrakcją jak zawsze była możliwość obejrzenia pojazdów i sprzętu, które na co dzień służą policjantom, strażakom i ratownikom medycznym podczas ich pracy.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.