BEZPIECZNIE PODCZAS FESTIWALU MUZYKI TANECZNEJ

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej, który w piątek i sobotę odbywał się w Ostródzie.

Oprócz służby pełnionej w obrębie trwającego festiwalu, funkcjonariusze 100-47888monitorowali sytuację drogową związaną z przemieszczaniem się mieszkańców, a także tych, którzy przejechali w tych dniach z całej Polski. W trakcie trwania imprezy oraz po jej zakończeniu odnotowano kilka naruszeń porządku publicznego, na które błyskawicznie reagowali funkcjonariusze. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy naruszyli nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy, jak również pracowników ochrony. Innych poważniejszych zdarzeń kryminalnych nie odnotowali.

Od piątku, aż do niedzielnego poranka ostródzcy policjanci wsparci funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie czuwali nad bezpieczeństwem uczestników słynnego już Festiwalu Muzyki Tanecznej. Był to czas zabawy i wielu atrakcji mających kilkutysięczną widownię, która przyjechała do Ostródy z całego kraju. Policjanci przez cały czas pilnowali, by podczas imprezy na ulicach miasta było spokojnie. Głównie jednak pomagali wszystkim, aby bez żadnych przeszkód mogli 100-47887podziwiać artystyczno – rozrywkowe widowisko. Podczas imprezy policjanci musieli kilkakrotnie interweniować w stosunku do osób, które swoim zachowaniem zakłócały porządek publiczny. Sprawna praca policjantów pozwoliła jednak reagować szybko na każde zgłoszenie.

Dwie z tych interwencji dotyczyły naruszenia nietykalności cielesnej policjantów i pracowników ochrony. Dwójka mężczyzn w wieku 37 i 45 lat została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

Z kolei policjanci ruchu drogowego w piątek w nocy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Badanie stanu trzeźwości 23-latka wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień.

Policjanci czuwając nad bezpieczeństwem uczestników festiwalu nie odnotowali innych poważniejszych zdarzeń kryminalnych. Egzamin zdała współpraca z organizatorem, a także sami uczestnicy.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.