BOMBA POD URZĘDEM MIASTA I GMINY MIŁOMŁYN?

Ładunek wybuchowy podłożony pod autem zaparkowanym w okolicach Urzędu Miasta i Gminy Miłomłyn, niebezpieczny mężczyzna z siekierą w ręku – to tylko część założeń, z którymi zmierzyć musieli się ostródzcy policjanci podczas zorganizowanych dzisiaj ćwiczeń dowódczo-sztabowych.
Podstawowym celem ćwiczeń sztabowych jest doskonalenie umiejętności policjantów w trudnych i dynamicznych sytuacjach. Tak też było dzisiaj (03.12.2019). Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie otrzymał zgłoszenie o podejrzanym mężczyźnie poruszającym się w okolicach Urzędu Miasta i Gminy Miłomłyn.

 

Mężczyzna widziany był przez mieszkańców miasta jak podkładał jakiś przedmiot pod jednym z samochodów na parkingu. Policjanci pełniący służbę na posterunku w Miłomłynie po sprawdzeniu miejsca potwierdzili, że pod jednym z samochodów zaparkowanych przy ul. Twardej znajduje się opisana przez zgłaszającego paczka. Na miejsce wezwana zostaje grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie ogłasza alarm dla całej jednostki.  Mężczyzna, który widziany był na parkingu miał zasłoniętą twarz, kurtkę typu moro a na głowie zaciągnięty kaptur. Rozpoczęto poszukiwania napastnika i wydzielono teren wokół parkingu. Policjant z grupy minersko-pirotechnicznej sprawdził podłożoną pod autem paczkę.

Takie szkolenia jak to przeprowadzone dzisiaj w Miłomłynie na stałe wpisane są w kalendarz ostródzkich policjantów i mają na celu doskonalenie ich umiejętności. Bezpośrednio po zakończeniu ćwiczeń kierownictwo komendy oraz koordynatorzy działań dokonali podsumowania przeprowadzonych działań oraz analizy podejmowanych przez funkcjonariuszy czynności.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.