CHCIAŁ PRZECHWYCIĆ DOPŁATY NA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z ostródzkiej komendy wraz z prokuraturą prowadzili dochodzenie w sprawie usiłowania przejęcia dopłat do działalności gospodarcze.

Sprawa wyszła na jaw gdy do agencji wpłynął wniosek o zmianę numeru rachunku bankowego, na który to miały trafić przyznane dofinansowanie. Kwota dopłat wynosiła blisko 110 tysięcy złotych.

Niezwykłą czujnością wykazał się pracownik biura, który zwrócił uwagę na nietypowy podpis na złożonym wniosku. W celu weryfikacji wnioskodawca musiał stawić się do siedziby agencji. Zaprzeczył on, aby składał jakiekolwiek dokumenty o zmianie numeru bankowego.

W toku prowadzonego dochodzenia okazało się, że wniosek podrobił mieszkaniec Warszawy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoli przedstawić 39-latkowi zarzut. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu.

Podejrzany odpowie za usiłowanie oszustwa, wyłudzenia dotacji, podrobienia dokumentu oraz posłużenia się danymi osobowymi w celu wyrządzenia szkody majątkowej. Za co może grozić mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.