CUDZOZIEMCY: NAJWIĘCEJ PRZESTĘPSTW POPEŁNIAJĄ UKRAIŃCY, A PO NICH GRUZINI

Gazeta Rzeczpospolita dość niespodziewanie opublikowała raport o przestępstwach popełnianych przez cudzoziemców w Polsce. Najgrubsze kartoteki mają obywatele Ukrainy i Gruzji.

„Najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, najczęściej łamią prawo Gruzini”

Statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. Tworzą szajki okradające domy. Głównie kradzieże i jazda po alkoholu, a także posiadanie narkotyków – tych przestępstw w bieżącym roku przebywający u nas cudzoziemcy dopuścili się najwięcej. W ciągu pięciu miesięcy (od stycznia do maja) zarzuty usłyszało blisko 4,7 tys. z nich – wynika z danych Komendy Głównej Policji, o które zwróciła się „Rzeczpospolita”. W ciągu dekady grono obcokrajowców podejrzanych o czyny kryminalne zwiększyło się trzyipółkrotnie – z 3,5 tys. w 2013 roku do 12,4 tys. w ubiegłym. Ułatwienia wjazdowe dla obywateli ponad 20 państw, którzy przybędą do pracy, zwiększy ryzyko negatywnych zachowań.

Wśród 4695 cudzoziemców podejrzanych o przestępstwa statystycznie najwięcej było obywateli Ukrainy – 2288 osób, Gruzji – 901, Białorusi – 277 oraz Mołdawii – 228 i Rosji – 80.”

Artykuł ”Rzeczpospolitej” skupia się głównie na statystykach i jako przykłady przestępstw podaje kradzieże, włamy i jazdę po alkoholu. A warto podkreślić, że cudzoziemcy dopuszczają dużo groźniejszych przestępstw, takich jak przemyt na potężną skalę broni z Ukrainy, handel ludźmi (dziećmi i kobietami), handel organami,  fałszowanie dokumentów.

CBŚ w ostatnich miesiącach zlikwidowała kilka dziupli wypełnionych bronią (Wrocław, Rzeszów, Przemysł) – do tej pory służby nie poinformowały w jakim celu ukraiński element przestępczy magazynuje w Polsce broń.

Te informacje w prostej linii prowadzą do stwierdzenia – POLSKA GRANICA NIE ISTNIEJE.

Źródło: Rzeczpospolita

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.