ĆWICZENIA STRAŻAKÓW W MPEC W OSTRÓDZIE

Ćwiczenia strażaków w obiekcie MPEC w Ostródzie

W dniach 26-28 czerwca strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie doskonalili swoje umiejętności zawodowe w obiekcie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przy ul. Demokracji w Ostródzie. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że doszło do pożaru w pomieszczeniu technicznym na trzecim piętrze budynku, a wskutek dużego zadymienia z obiektu nie zdołał ewakuować się jeden z pracowników.
Zadaniem strażaków było dotarcie do pomieszczenia z linią gaśniczą, odnalezienie poszkodowanego w zadymionym pomieszczeniu, ewakuowanie go na zewnątrz i udzielenie mu pierwszej pomocy. Dotarcie do pomieszczenia wykonywano po klatce schodowej z jednoczesnym rozwinięciem linii gaśniczej oraz z kosza drabiny mechanicznej poprzez okno.
Ćwiczenia praktyczne są najlepszą formą doskonalenia zawodowego wśród strażaków, gdyż dają możliwość zweryfikowania wiedzy teoretycznej w rzeczywistych warunkach bojowych. Dlatego strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie regularnie organizują symulacje w obiektach, które znajdują się w ich rejonie chronionym. Dziękujemy firmie MPEC Ostróda za udostępnienie obiektu do ćwiczeń.
zdjęcia: st. kpt. Damian Górski

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.