CZARNA SOBOTA NA DROGACH POWIATU – KILKUNASTU RANNYCH, 2 OFIARY SMIERTELNE

Dzisiejsza sobota 13 sierpnia okazuje się pechowa dla kierowców poruszających się po naszych drogach. Kolejne tragiczne doniesienia spływają do nas z dróg powiatu. Oprócz opisywanej przez nas wcześniej kolizji na skrzyżowaniu pod Durągiem, dotarły do nas informacje o kolejnych 2 wypadkach, niestety ze znacznie gorszym skutkiem.

Jak informuje Bożena Bujakiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, w pobliżu Dąbrówna, w miejscowości  Brzeźno Mazurskie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Samochód osobowy zderzył się z busem. Na chwile obecną 4 osoby zostały poszkodowane, 2 osoby zginęły – kobieta i 8-letnie dziecko.

Kolejna kolizja miała miejsce na drodze krajowej nr 7 w Rychnowie. Tutaj zderzyły się 2 samochody osobowe. W wyniku wypadku 7 osób zostało rannych. Droga jest zablokowana, policja przygotowała objazdy.

(red)

Aktualizacja: Z informacji KPP Ostróda:

W sobotę (13.08.16) przed godziną 12.00 funkcjonariusze zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Brzeźno Mazurskie na trasie Dąbrówno – Działdowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu pod nadzorem prokuratora wynika, że 42-letna kobieta jadąca w kierunku Działdowa na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka samochodem dostawczym. W wyniku zderzenia siedząca na kierownicą forda kobieta poniosła śmierć na miejscu. Niestety nie udało się również uratować jej 8-letniej córki. Do szpitala został przewieziony pasażer forda oraz kierowca dostawczego Mitsubishi. Na miejscu pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin pracowali policjanci z technikiem kryminalistyki, którzy zabezpieczali wszystkie ślady.

W tym samym czasie na krajowej 7 doszło do kolejnego wypadku drogowego. W okolicach Rychnowa, jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca forda focusa jadący w kierunku Warszawy również zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem m-ki WV Multivan. Cztery osoby, które jechały fordem zostały przetransportowane do szpitala. Z drugiego samochodu, którym podróżowało troje pasażerów, jeden trafił do szpitala.

Droga w miejscu wypadków przez kilka godzin była zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy. Teraz trwa szczegółowe ustalanie wszczystkich przyczyn i okoliczności obu wypadków.

 

1 comments

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.