CZTERDZIEŚCI MINUT W ZAMKNIĘTYM AUCIE. BYŁO 30 STOPNI W CIENIU

W sobotę w miejscowości Jeziorany do policjantów z ruchu drogowego podszedł zmartwiony przechodzień, który przekazał policjantom, że od około 20 min pies znajduje się w zamkniętym samochodzie marki Skoda, na parkingu.

Na zewnątrz było 30 stopni w cieniu. Pojazd miał szczelnie zamknięte wszystkie szyby stojąc na parkingu w pełnym słońcu. Policjanci usiłowali odnaleźć właściciela auta, jednak w tamtym czasie okazało się to nieskuteczne. Funkcjonariusze wybili tylną szybę auta, w którym wewnątrz znajdował się wycieńczony czworonóg. Piesek został napojony i zaopiekowany. Na miejsce zdarzenia przyszli właściciele, którzy najbardziej z całej sytuacji zmartwili się wybitą szybą. 66- i 63-letni właściciele stwierdzili że nie było ich „tylko” 40 min. Pies został przekazany z powrotem dla właścicieli, natomiast za swoje zachowanie będą już tłumaczyć się przed sądem, który zbada wszelkie okoliczności zaistniałej sytuacji.

Apelujemy o rozsądek! Pozostawienie zwierzaka w aucie i uchylenie szyby nie pomaga, jeżeli na zewnątrz temperatura przekracza 30 stopni. Nie skazujmy naszych pupili na takie cierpienia. Pozostawienie psa w takiej sytuacji, może być zagrożeniem zdrowia, a nawet życia.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt znęcanie się nad zwierzęciem, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.