DĄBRÓWNO. MAŁŻEŃSTWO ODPOWIE ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD PSEM

Policjanci z Posterunku Policji w Dąbrównie pod nadzorem prokuratury zakończyli sprawę znęcania się małżeństwa nad psem.

Według śledczych mieszkańcy gminy rażąco zaniedbywali czworonoga, którym mieli się opiekować. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Do ostródzkiego sądu rejonowego trafi akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom gminy Dąbrówno. Małżeństwu w wieku 61-67 lat zarzuca się złamanie ustawy o ochronie zwierząt.

W połowie marca tego roku policjanci z Posterunku Policji w Dąbrównie otrzymali zgłoszenie dotyczące znęcania się nad psem rasy mieszanej. Zgłoszenie to funkcjonariusze otrzymali ze Straży Przyrody i Praw Zwierząt  Po interwencji policjantów i pracowników stowarzyszenia zaniedbany pies, trafił do gabinetu weterynaryjnego a następnie do szpitala znajdującego się przy schronisku. Obecnie czuje się dobrze, a jego stan się poprawił. Z ustaleń policjantów wynika, że małżeństwo nie zapewniało psu odpowiednich warunków bytowych.

Mieszkańcy gminy zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa. Wynika z nich, że żałują czynów, którymi doprowadzili psa do takiego stanu. Za czyn, którego się dopuścili grozi kara nawet  do 2 lat pozbawienia wolności.  

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.