DĄBRÓWNO: WŁAMYWAŁ SIĘ I OKRADAŁ DOMKI LETNISKOWE

Kara nawet 15 lat pozbawienia wolności może grozić 32-latkowi, który włamywał się i okradał domki letniskowe położone na terenie gminy Dąbrówno.

W miniony poniedziałek policjanci z posterunku w Dąbrównie zatrzymali 32-latka, którego podejrzewali o liczne przestępstwa popełnianie na terenie gminy. Mężczyzna wcześniej kilka lat spędził w więzieniu za włamania i kradzieże. Tym razem 32-latek usłyszał 7 zarzutów.  5 zarzutów dotyczyło włamań, a 2 kolejne zarzuty to usiłowania włamań.

W sumie zatrzymany włamał się do 13 pomieszczeń. Były to zarówno domki letniskowe jak i przyczepy campingowe, z których zabierał głównie sprzęt wędkarski i metalowe przedmioty. Wstępnie poszkodowani oszacowali straty na 8 tysięcy złotych.

Zatrzymany mieszkaniec gminy Dąbrówno podczas przesłuchania nie kwestionował swojej winy. Teraz funkcjonariusze ustalają, czy 32-latek ma związek z podobnymi zdarzeniami, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie gminy.

Za popełnione przez 32-latka przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany mężczyzna będzie odpowiadał za popełnione czyny w warunkach tzw. multi recydywy, dlatego jego postępowanie zagrożone jest karą surowszą.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.