DACHOWANIA I KOLIZJE NA DROGACH POWIATU

Pierwszy wypadek miał miejsce na drodze wojewódzkiej Morąg – Olsztyn. Około dwóch kilometrów za Łuktą w kierunku Olsztyna do rowu wpadł samochód wojskowy.

Pojazd tworzył kolumnę wojskową. Był samochodem, który zabezpieczał zestaw niskopodwoziowy do transportu dużych ładunków. W momencie wykonywania manewru wymijania się zestawu niskopodwoziowego z cysterną do przewozu ładunków sypkich,  doszło do zderzenia. Cysterna uderzyła w wojskowego Honkera. W wyniku zdarzenia dwóch żołnierzy zostało rannych. Zabrani zostali do szpitala. Do wypadku zadysponowano dwa samochody ratowniczo-gaśnicze i samochód rozpoznawczo-ratowniczy z morąskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz uszkodzony pojazd pod względem pożarowym.

 

Drugie zdarzenie drogowe miało miejsce  kilka minuty przed godziną 11:00, na krajowej szesnastce, na wysokości Starych Jabłonek. Tym razem kierowca dostawczego mercedesa wykonywał manewr skrętu w lewo do Starych Jabłonek. Na tył pojazdu najechał zestaw ciężarowy. W wyniku kolizji ciężarówka wjechała na lewy pas jezdni, którym poruszał się samochód osobowy. Kierowca osobówki w ostatniej chwili aby uniknąć zderzenia, zjechał do rowu. Działania ratowniczo-gaśnicze prowadziły dwa zastępy i samochód rozpoznawczo-ratowniczy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Ostródzie. Pojazdami podróżowali sami kierowcy, którzy nie odnieśli obrażeń.

 

Najgroźniejszy wypadek miał miejsce również na DK 16, w okolicy nowo budowanego węzła drogowego. Karetka pogotowia z niewyjaśnionych przyczyn wpadła w poślizg. Pojazd przebił barierę energochłonną i po dachowaniu znalazł się na poboczu. Kilka chwil po zdarzeniu do miejsca wypadku dojechał zastęp ratowniczo-gaśniczy z JRG Ostróda, który wracał z kolizji w Starych Jabłonkach. Strażacy natychmiast przystąpili do udzielania pomocy dwóm ratowniczkom medycznym, które podróżowały karetką. Kobiety zostały ewakuowane z pojazdu i udzielono im kwalifikowanej pierwszej pomocy, były przytomne. Równolegle zabezpieczono pojazd – odłączone zostały akumulatory oraz wyniesione w miejsce bezpieczne butle ze sprężonym tlenem. Kobiety zostały zabrane do szpitala.

 

Opracował: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: asp. sztab. Zbigniew Jankowski/kpt. Grzegorz Różański.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.