DO OSTRÓDY WĘŻYKIEM… WZOROWA POSTAWA OSTRÓDZIANINA

Wtorek, wieczorową porą przyniósł pewnemu ostródzianinowi spektakl, pokazujący jak nie powinien postępować zawodowy kierowca.

Na starej ’’siódemce’’ jadąc od strony Warszawy, oczom ostródzianina ukazała się ciężarówka z podczepioną wielką beczką. Dość szybko zorientował się, że jadący przed nim pojazd wykonuje nagłe skręty, a jego poruszanie się po jezdni w żadnym razie nie przypomina płynnego.

Pojawiło się oczywiste podejrzenie – kierujący ciągnikiem siodłowym może być ’’dziabnięty’’.

Podjęto decyzję o powiadomieniu policji i obserwowaniu podejrzanej ciężarówki.

Radiowóz pojawił się na wjeździe do Ostródy przy Pętli Południe. Funkcjonariusze ściągnęli jadącą wężykiem ciężarówkę w boczną uliczkę przed dawnymi halami targowymi Arena.

Podejrzenia się potwierdziły. Zatrzymany wyzionął do alkomatu 2 promile, jego prawo jazdy zostało zatrzymane, a on sam zabrany do aresztu.

Te informacje nie są jednak dla niego najgorsze. Mężczyzna zapewne straci pracę i nie będzie mógł jeździć przez kilka lat. Dodatkowo okrył hańbą całą branżę transportową. Profesjonalni kierowcy tak nie postępują.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które ponosi się odpowiedzialność na podstawie art. 178a kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem za jego popełnienie grozi kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 3

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.