DRONEM SZUKALI ZAGINIONEJ 88-LATKI

Policjanci od wtorku, 4 października poszukują 88-letniej Olgi Mazurko po tym, jak członkowie rodziny zgłosili jej zaginięcie. Codziennie trwają poszukiwania kobiety.

100-530897 października 2016 r. po raz kolejny policjanci analizowali trasę, jaką kobieta mogła obrać po wyjściu z domu. Policjanci wspólnie ze strażakami sprawdzali miejsca trudno dostępne ogródki działkowe, nieużytki rolne. Podczas działań funkcjonariusze okazywali mieszkańcom fotografię kobiety, prosząc o kontakt w razie jej napotkania, sprawdzili większość dróg w poszukiwaniu p. Olgi Mazurko.

Następnego dnia do poszukiwań zostały zaangażowane specjalnie szkolone psy do poszukiwania osób z Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Wczoraj i dziś policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej w Elblągu do pomocy w poszukiwaniu 88-letniej Olgi Mazurko wykorzystują dron.

Bezzałogowe statki powietrzne nie tylko mogą dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, lecz także mogą znacznie więcej zobaczyć i przeszukać znacznie większy obszar w krótszym czasie. Udział dronów w poszukiwaniach oczywiście nie wykluczy ani nie ograniczy udziału policjantów i ratowników w ich prowadzeniu, a jedynie im pomaga.

Funkcjonariusze cały czas analizują każdy napływający sygnał, patrole policyjne mają w dalszym ciągu określone zadanie zwracania szczególnej uwagi na poszukiwaną.

100-52828OLGA  MAZURKO 

wiek 88 lat

145 cm wzrostu

około 70 kg wagi

średniej budowy ciała

siwe, proste włosy.

88-latka w chwili zaginięcia ubrana była w brązowy materiałowy płaszcz za kolana z futerkowym czarnym kołnierzykiem, kolorową cienką pikowaną kurtkę, bordowo – niebieski sweter w kratę, szare spodnie i brązowo-bordową wełnianą czapkę. Na nogach miała niebieskie klapki.

Wszystkie osoby, które widziały zaginioną lub znają miejsce jej pobytu proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Morągu (tel. 89 757 84 01) lub z najbliższą jednostką Policji – tel. 997.

KPP Ostróda

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.