DUŻO NEGATYWNYCH ZDARZEŃ W MINIONY WEEKEND

Za nami pierwszy weekend sierpnia. W tym czasie policjanci interweniowali 11 razy w sprawie kolizji drogowych.

W minioną niedzielę (02.08) około godz. 20:00 w m. Żabi Róg doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Według wstępnych ustaleń na niestrzeżonym przejeździe kolejowym 32- letni kierowca motocykla najechał do przejeżdżający pociąg uderzając w jego bok. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie niestety na skutek poniesionych obrażeń zmarł. Podróżował z 18- letnią pasażerką, która z obrażeniami ciała również została przetransportowana do szpitala.

W toku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że kierujący motocyklem posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Wszystko okoliczności oraz przyczynę tego wypadku badają funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora.

Od piątku do niedzieli w ręce policjantów trafiło dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich- 20- letni kierowca motoroweru został zatrzymany w minioną sobotę (01.08) w m. Małdyty. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi z nieodpowiedzialnych mężczyzn to 50- latek, którego ujął świadek. Zgłaszający widząc podejrzany sposób jazdy kierowcy peugeota postanowił go zatrzymać i wezwać patrol. Jego przypuszczenia okazały się słuszne- zatrzymany przez niego kierowca miał 1 promil alkoholu w organizmie.

Zmienna pogoda nie sprzyja bezpiecznym podróżom. Biorąc pod uwagę panujące warunki atmosferyczne policjanci przypominają i apelują o dostosowaniu prędkości do pogody oraz warunków panujących na drodze. Opady deszczu to nie tylko ograniczona widoczność lecz również mokra nawierzchnia jezdni a co się z tym wiąże- dłuższa droga hamowania.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.