CZTERY POWAŻNE WYPADKI ZA OSTRÓDĄ

Do czterech poważnych wypadków drogowych doszło 2 i 3 czerwca, na drogach powiatu.

Pierwszy wypadek miał miejsce 2 czerwca w okolicy miejscowości Zajezierze, samochód osobowy uderzył w drzewo. Pojazdem podróżował mężczyzna, który był uwięziony w pojeździe. Pomocy udzielili mu strażacy z morąskiej jednostki-ratowniczo gaśniczej, przy pomocy hydraulicznych narzędzi ratowniczych wydobyli poszkodowanego i przekazali ratownikom medycznym. Mężczyzna w poważnym stanie zabrany został do szpitala.

Kolejny wypadek zdarzył się 3 czerwca w okolicy miejscowości Smykówko, na drodze krajowej nr 15. Osobowe auto wypadło z drogi i uderzyło w skarpę, pojazdem podróżowały trzy osoby, które zabrane zostały do szpitala. W tym przypadku strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Ostródzie (JRG) zabezpieczyli pojazd pod względem pożarowym oraz wspomogli ratowników medycznych w udzielaniu pomocy medycznej poszkodowanym.

Kolejny wypadek miał miejsce po godzinie 15:00 tego samego dnia kilkaset metrów za miejscowością Morliny. Tym razem samochód osobowy, którym podróżowały dwie osoby wypadł z drogi i dachował. Strażacy z ostródzkiej JRG udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy i monitorowali ich stan do momentu przybycia kratek pogotowia. Ze względu na kilka zdarzeń w tym samym czasie zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego dotarły na miejsce akcji po kilkunastu minutach. Kobieta i mężczyzna z obrażeniami zostali zabrani do szpitala.

Niemal w tym samym czasie doszło do kolejnego zdarzenia drogowego, tym razem na przebudowywanym odcinku drogi krajowej nr 7 w okolicy miejscowości Czerwona Karczma. W tym przypadku doszło do zderzenia osobowego VW z ciężarówką, Osobowym autem podróżowały trzy osoby, które po przebadaniu przez ratowników medycznych pozostały na miejscu akcji. Strażacy zabezpieczyli pojazd pod względem pożarowym oraz udzielili pomocy medycznej uczestnikom kolizji do czasu przybycia karetki pogotowia.

tekst/zdjęcia: G. Różański, zdjęcia; Z. Jankowski

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.