DWÓCH PIJANYCH – JEDEN UDERZYŁ W DRZEWO, DRUGI W INNY POJAZD

Dwa zdarzenia drogowe z udziałem nietrzeźwych miały miejsce w niedzielę, 14 sierpnia na terenie gminy Morąg i Łukta. 63-letni kierowca skody mając prawie 1 promil alkoholu w organizmie uderzył w przydrożne drzewo, a 38-latek uderzył motorowerem w tył innego pojazdu.

Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 20.00 na drodze położonej w gminie Morąg. Jak ustalili policjanci kierujący motorowerem nie zachowując należytej odległości uderzył w tył poprzedzającego pojazdu. Kierowcą jednośladu okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu, który w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Kilka godzin po pierwszym zdarzeniu funkcjonariusze zostali powiadomieni o kolizji na trasie Łukta – Worliny. Policjanci na miejscu zastali pojazd, który uderzył w przydrożne drzewo. 63-letni kierowca skody tłumaczył, że chcąc uniknąć zderzenia z innym pojazdem podjął manewr, w wyniku którego stracił panowanie nad swoim autem i uderzył w przydrożne drzewo.  W trakcie ustalania okoliczności zdarzenia drogowego okazało się, że mężczyzna jest pijany. Mieszkaniec gminy  Łukta wsiadł za kierownice mając prawie 1 promil alkoholu w organizmie.

Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą nie tylko za kolizję drogową, ale również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co może im grozić wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.