DZIĘKI MONITORINGOWI ODZYSKAŁA PORTFEL

Kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny grozi mężczyźnie, który przywłaszczył pozostawiony na sklepowej ladzie portfel. Starsza kobieta zajęta pakowaniem produktów pozostawiła go przy kasie. Zorientowała się o tym dopiero w domu.

Policjanci chcąc ustalić okoliczności w jakich doszło do zniknięcia portfela, obejrzeli nagranie z monitoringu. Kilka dni później po rozpoznaniu mężczyzny odzyskali portfel.

Do zdarzenia doszło na początku lipca. Starsza mieszkanka miasta zrobiła zakupy i nie zabrał z lady portfela z zawartością pieniędzy. Zorientowała się o tym dopiero w domu. Gdy ponownie przyszła do sklepu był on już zamknięty. Następnego dnia spróbowała ponownie. Wtedy też dowiedziała się, że portfelu nie znaleziono, ale przekazano jej, że sklep posiada monitoring. Wówczas o całej sprawie postanowiła powiadomić policję.

Funkcjonariusze chcąc ustalić okoliczności w jakich doszło do zniknięcia portfela, obejrzeli nagranie z monitoringu. Zobaczyli jak mężczyzna zabiera leżący pod ladą portfel i wychodzi ze sklepu. Pracując nad sprawą ustali gdzie mężczyzna mieszka. Dzisiaj policjanci kryminalni pojechali do niego i w garażu znaleźli ukryty portfel wraz z pieniędzmi.

48-latek tego samego dnia usłyszał zarzut i w świetle przedstawionych mu dowodów, przyznał się do przywłaszczenia.

Za popełnione wykroczenie grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.