DZIELNICOWY UJĄŁ NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie w czasie wolnym od służby ujął nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował mazdą, mając w swoim organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Okazało się również, że 55-latek posiada dwa aktywne zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Pomimo licznych apeli do kierowców o zachowaniu rozwagi i ostrożności na drodze, wciąż dochodzi do całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

W środę (03.07.2024r.) dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie w czasie wolnym od służby uzyskał informację, że po jednej z miejscowości w gminie Ostróda może poruszać się kierowca pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusz zauważył wskazany pojazd i poinformował o tym fakcie oficera dyżurnego ostródzkiej policji, który na miejsce zadysponował patrol wyposażony w urządzenie do badania stanu trzeźwości. Dzielnicowy po krótkiej rozmowie z 55-letnim kierowcą mazdy nie posiadał wątpliwości, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie kierowcy wykazało obecność prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna miał o wiele więcej na sumieniu – posiadał on dwa aktywne zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Patrol policji sporządził dokumentację procesową. 55-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za złamanie podwójnego sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Pamiętajmy, że kierujący pod wpływem alkoholu może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Alkohol obniża czas reakcji, zaburza płynność i dokładność ruchów podczas jazdy. Kierowca pod wpływem alkoholu często przecenia swoje umiejętności przez co nieprawidłowo ocenia sytuację a w konsekwencji prowadzi do podejmowania złych decyzji.

Apelujemy o reagowanie na kierowców będących pod wpływem alkoholu. Nie pozwólmy na kontynuacje jazdy. Zadzwońmy pod numer alarmowy 112 – policjanci sprawdzają każdy taki sygnał.

Zadbajmy wspólnie o nasze wspólne bezpieczeństwo !

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.