DZISIEJSZE, PORANNE KONTROLE W OSTRÓDZIE I OKOLICACH

Nie było, nie ma i nie będzie przyzwolenia na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu czy innych substancji odurzających.

Dlatego też warmińsko-mazurska drogówka dzisiaj rano przeprowadziła działania „Alkohol i narkotyki”. Mają one na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego właśnie takich kierujących, a tym samym ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych, których przyczynami są środki odurzające. Tylko w ciągu 3 godzin warmińsko-mazurscy policjanci przebadali 5885 kierujących, 12 było pod wpływem alkoholu. Żaden ze skontrolowanych kierujących nie był pod wpływem narkotyków.

Ostródzcy policjanci ostródzkiej drogówki dołączyli do wojewódzkiej akcji i przeprowadzili na terenie powiatu ostródzkiego działania pn. „Alkohol i narkotyki”.

Przez zaledwie kilka godzin funkcjonariusze skontrolowali blisko 400 kierowców. W tym czasie zatrzymali jedną kobietę, która kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad promil tej substancji. Kobieta straciła już prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

W ręce funkcjonariuszy trafiło również dwóch kierowców, którzy wsiedli za kółko nie posiadając do tego uprawnień. Obaj za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami.

1 comments

Oto zniewalanie ciemnego ludu, by wyłudzić mandatami dodatkowy podatek. Normy w cywilizowanych krajach zaczynają się od 0,5 promila, poniżej tego kierowca jest traktowany jako trzeźwy. Zarówno badania naukowe jak i zdrowy rozsądek wskazują taki limit. W upadłych, kolonialnych krajach, jak ten, obniża się bez uzasadnienia takie normy, a rozsądnych którzy je „łamią” chrzci i ujmuje w statystykach jako ” nietrzeźwych” czy nawet ” pijanych”. Co ciekawe ok 85% z tych pijanych ma zawartość alko poniżej 0,5 promila, czyli de facto jest normalnymi. Wymyśl idiotyczny zakaz, później karaj normalnych za to, że go nieprzestrzegają i jeszcze sie tym chwal, że niby coś zwalczasz. Oto dewiza władz tego okupacyjnego kraju. A później kasę z takich mandatów rozdawaj różnym szemranym grupom.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.