FESTIWAL MUZYKI TANECZNEJ BEZ POWAŻNYCH ZDARZEŃ PORZĄDKOWYCH ANI DROGOWYCH

Ostródzcy policjanci po raz dwudziesty trzeci dbali o bezpieczeństwo kilkunastu tysięcy fanów podczas „Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej Ostróda 2018”. Funkcjonariusze byli wspomagani przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie. Podczas dwudniowego festiwalu kilkudziesięciu policjantów różnych służb patrolowało ulice miasta. W trakcie imprezy nie odnotowano ani poważnych zdarzeń porządkowych ani drogowych.

Nad bezpieczeństwem uczestników „XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej  Ostróda 2018”  czuwało codziennie kilkudziesięciu policjantów różnych służb. Ostródzcy policjanci, we współpracy z funkcjonariuszami z OPP w Olsztynie pilnowali porządku na terenie miasta. Podczas trwania imprezy, mundurowi nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych. Nie doszło do żadnego rozboju, bójki, czy pobicia. Nie oznacza to jednak, że policjanci nie podejmowali żadnych interwencji. Funkcjonariusze interweniowali wobec tych, którzy niestety zlekceważyli przepisy porządkowe i w miejscu niedozwolonym spożywali alkohol albo awanturowali się.

Na bieżąco monitorowana była również sytuacja na drogach. Pomimo usytuowanego niedaleko od drogi wejścia na teren festiwalu nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego.  Odnotowano nieliczne przypadki, związane z niezastosowaniem się kierujących do znaków zakazu zatrzymywania się, a tym samym parkowania w miejscach niedozwolonych.

Bezpieczeństwo uczestników imprezy masowej w dużej mierze zależy również od organizatora i ochrony, która w tym roku stanęła na wysokości zadania i wykazała się daleko idącym profesjonalizmem.

 

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.