FINAŁ POSTĘPOWANIA WS. POBICIA POD GALERIĄ

Sprawa rozpoczęła się na początku lutego br. kiedy to w sieci pojawiło się nagranie, na którym dwie młode kobiety atakują i biją stojącego z nimi chłopaka.

Do zdarzenia doszło przed wejściem do jednego w ostródzkich sklepów. Mimo, iż do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie nie wpłynęło zawiadomienie o sytuacji utrwalonej na nagraniu, policjanci na podstawie doniesień medialnych rozpoczęli wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.  Policjanci kryminalni we współpracy z dzielnicowymi ustalili i potwierdzili dane uczestników oraz świadków pobicia.

Atakującymi dziewczętami okazały się dwie mieszkanki gminy Ostróda. Obie zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty pobicia. Przyznały się do zarzucanego im czynu i złożyły wyjaśnienia. Jak tłumaczyły, zaatakowały 20-latka, by dać mu nauczkę, ponieważ ten źle się wypowiadał na temat ich wspólnej koleżanki. To jednak nie usprawiedliwia ich działania. Bez względu na motywacje nie ma przyzwolenia na taką agresję i stosowanie przemocy wobec innych osób.

Jedna dziewcząt ma 16 lat- jest osobą nieletnią. Za swoje agresywne zachowanie odpowie więc przed sądem rodzinnym. Druga z młodych kobiet napaści dopuściła się dzień po 17- tych urodzinach. Odpowie więc przed sądem jako osoba dorosła. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.