FRYGNOWO: DZIĘKI STRAŻAKOM KOT DOSTAŁ KOLEJNE ŻYCIE

Wczoraj, 22 marca strażacy z ostródzkiej Państwowej Straży Pożarnej uczestniczyli w nietypowej akcji ratowniczej. Do studni, na posesji we Frygnowie (gmina Grunwald) wpadł… kot. Całą sytuację zauważyli właściciele czworonoga i wezwali na pomoc straż pożarną.
Na miejsce wysłano dwie jednostki: z OSP Dąbrówno oraz zastęp z PSP Ostróda posiadający sprzęt do działań podstawowych w zakresie ratownictwa wysokościowego. Po oszacowaniu głębokości studni na około 30 metrów postanowiono także wezwać kolejną grupę ratownictwa wysokościowego z JRG nr 2 Olsztyn.
Akcja ratująca życie zwierzakowi była bardzo skomplikowana. Ze względu na wąski przekrój studni, znaczną jej głębokość i niedobory tlenu potrzebny był specjalistyczny sprzęt alpinistyczny oraz aparat tlenowy, a także wezwanie dysponujących nim strażaków z Olsztyna. Jednostki z Dąbrówna i Ostródy pomagały w akcji i zabezpieczały teren.Ratownik, aby wydobyć kota musiał zejść na głębokość 27 metrów. Jak powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie, Grzegorz Różański: „My jako strażacy ratownicy nie rozważamy stopnia komplikacji tylko niesiemy pomoc. Życie każdego stworzenia jest nie do przecenienia. A obowiązek podjęcia akcji ratowniczej nakłada na nas ustawa ”. Dodał także, że wszystko szczęśliwie się zakończyło i zwierzę całe i zdrowe zostało oddane w ręce właścicieli.

zdjęcia M. Świdczukkot3kot1kot2

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.