GMINA GRUNWALD. POSZEDŁ DO SKLEPU BĘDĄC POD KWARANTANNĄ DOMOWĄ

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają zasady przebywania w miejscu odbywania kwarantanny.

Umundurowani funkcjonariusze podjeżdżają pod adres, gdzie dana osoba powinna przebywać i nawiązują kontakt z osobą objętą kwarantanną korzystając z dostępnych urządzeń telekomunikacyjnych. Następnie potwierdzają jej obecność w danym miejscu. Z takiego sprawdzenia sporządzana jest później dokumentacja. Osoba pytana jest też m.in. o stan zdrowia oraz bieżące potrzeby. Zebrane informacje trafiają później do służb sanitarnych.

W minioną środę (25.03) policjanci otrzymali zgłoszenie, że jeden z mieszkańców gminy Grunwald nie stosuje się do decyzji służb sanitarnych o objęciu go kwarantanną domową. Mężczyzna miał robić zakupy w jednym ze sklepów. Funkcjonariusze pojechali do jego miejsca zamieszkania. 22- latek zaprzeczył aby miał wychodzić z domu. Jak twierdził, cały czas przebywał w miejscu zamieszkania. Policjanci postanowili jednak to zweryfikować i sprawdzić monitoring, który znajduje się w sklepie. Nagrania jasno pokazały, że mieszkaniec gminy Grunwald jednak nie stosuje się do decyzji o objęciu go kwarantanną domową. Policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny. O zaistniałej sytuacji powiadomione zostaną również służby sanitarne, które mogą nałożyć na 22- latka wysoką karę pieniężną.

1 comments

Ukarać przykładnie aby podobni nie stwarzali zagrożenia dla społeczeństwa. Dla mnie takie zachowanie to noszenie krwi na rękach.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.