GROŹNY WYPADEK PRZED DURĄGIEM – SPRAWCA PO ALKOHOLU I BEZ UPRAWNIEŃ

Ostródzcy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu przed miejscowością Durąg. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że 27-letni kierowca fiata nie dostosował się do znaku stop i wymusił pierwszeństwo przejazdu dla nadjeżdżającego volkswagena. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1 promil alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

W sobotę około godziny 18.00 policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu przed miejscowością Durąg. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, kierowca nie zatrzymując się na stopie, wjechał wprost pod nadjeżdżającego volkswagena. Doszło do zderzenia obu pojazdów. W wypadku ucierpiało 5 osób. Najciężej ranny pasażera fiata doblo został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala w Olsztynie. Postali uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala w Ostródzie.

Policjanci zbadali stan trzeźwości 27-latka, który siedział za kierownicą samochodu dostawczego. Pierwsze badanie wykazało prawie 1 promil alkoholu w jego organizmie. Ponadto ustalono, że mieszkaniec gminy Ostróda nie posiadał uprawnień do kierowania.

Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda/red

1 comments

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.